Marie Stránská - profesionální fotografka

O FOCENÍ

Newborn foto

MARI9003Focení miminek neboli takzvané newborn foto je to, na co se ve svém portfoliu zaměřuji nejvíce. Zachycení čerstvě narozeného miminka je velký zážitek nejenom pro Vás, rodiče, ale i pro mne. S miminky pracuji velice ráda a jako matka tří dětí mám v práci s dětmi dlouholeté zkušenosti.

Nejlepší dobou pro nafocení miminka je prvních čtrnáct dní jeho života, protože je v té době miminko nejvíce spavé. Nemusíte se vůbec bát přijít s takto malým miminkem – můj ateliér je zařízen pro všechny potřeby miminka. Vytopená místnost a hygienické, neinfekční prostředí je pro mne samozřejmostí. Myslím také na ochranu zveřejňování fotografií – Vaše fotografie jsou vždy zveřejněny v mém portfoliu pouze na základě Vašeho souhlasu. To stejné se týká i mých facebookových stránek, kdy Vás v žádném případě neoznačuji.

Newborn focení má několik specifik. Hlavní zvláštností je doba focení, která je tři až čtyři hodiny. Tato doba nám pro focení zajistí dostatek prostoru na splnění všech potřeb miminka – miminko dostane před focením najíst, má dostatek času na přivyknutí k prostředí a také maminka má čas na odhození nervozity. Maminčina nervozita se lehce přenese na miminko a to není něco, co bychom chtěli.

Pokud se rozhodnete pro nafocení Vašeho miminka v našem ateliéru, nemusíte nosit prakticky žádné rekvizity. Máme dostatek oblečků, čepiček, deček a jistě společně vybereme to nejvhodnější. Pokud chcete být na fotkách s miminkem i Vy, doporučuji přinést černé oblečení – na fotkách vypadá velmi pěkně tento kontrast s miminkem. Pro něžné, romantické fotografie využijeme i bílé oblečení.

Ani miminkovský ekzém nebo žloutenka není překážkou k nafocení krásných fotek Vašeho miminka. Je pro mne samozřejmostí úprava fotek, kdy je možné ekzém na Vaše přání vyretušovat.

Nafocení newborn fotografií je jedinečná příležitost pro zachycení nádherných prvních dní nového života. Jsem vděčná všem svým zákazníkům, kteří mi tuto činnost svěří a dovolí se podílet na vzpomínce, která Vám zůstává na celý život. Na přání mohu přijet i k Vám domů a tvořit tzv. lifestylové fotky novorozenců. Jde o fotky miminka a rodičů v jeho přirozeném prostředí, v prvních, výjimečných dnech rodinného života.

 

 

 

Rodinné focení

MARI4001Rodinné focení je mou další velkou vášní. Každou rodinu, která přichází do mého ateliéru, se snažím co nejlépe poznat a přenést její jedinečnou rodinnou atmosféru a energii na fotografii. Focení trvá zpravidla hodinu a půl a mým cílem je, aby bylo příjemné pro všechny členy rodiny. Každá rodina je specifická a podle toho se i odvíjí můj postoj ke každému, kdo do našeho ateliéru zavítá – individuální přístup je u mne na prvním místě.

Fotím děti samotné, ale i s rodiči. Na zapůjčení je v mém ateliéru dostatek rekvizit, máme nejrůznější hračky a oblečení. Vhodné je vzít s sebou dětem jedno černé a bílé oblečení. Čím více barevného oblečení si vezmete Vy, rodiče, tím vznikne více různých barevných kombinací a stylů i na fotografii.

Na rodinnou fotografii Vám můžeme zajistit služby kosmetičky, která Vás nalíčí a učeše.

 

 

 

Portrét

MARI1944Ve své praxi fotím dva typy portrétů. Můžeme se společně zaměřit na tzv. business foto, které většina mých zákazníků využívá na svůj životopis či webové stránky. Takový portrét se fotí maximálně pětačtyřicet minut a z našeho focení vzniknou dvě fotografie. U tohoto portrétu se snažíme především o profesionální výsledek, vznikne čistá a jednoduchá fotografie, která však vystihuje kouzlo Vaší osobnosti. Pro tento typ portrétu je důležitá postprodukce – fotky mnohem více retušuji a používám licencovaný program Photoshop pro dokonalý finální vzhled fotografie.

Druhý typ portrétu většinou slouží pro Vaše soukromé účely. Toto focení trvá hodinu a půl a může být v různých stylech, které jsou Vám blízké. Společně vybereme rekvizity a také oblečení, které pomůže dotvořit kouzlo vzniklé fotografie. V mém ateliéru je mnoho možností, jak focení naaranžovat a jakým směrem se vydat. Záleží však především na Vás – na tom, jaká je Vaše představa vzniklé fotografie a to, abyste se u focení cítili dobře a přirozeně. Proto při úpravě těchto portrétních fotografií nepoužívám tolik retuše, jako u umělečtějších fotek. Vynikne hlavně Vaše přirozenost a energie, kterou předáváte. Na oba typy portrétu je možné domluvit služby kosmetičky nebo jiný typ postrprodukce.

 

 

 

Glamour
MARI2074Glamour focení je v dnešní době velice oblíbené nejenom u mých zákaznic, ale také u mě samotné. Jsem vděčná za možnost zachytit Vaši krásu a za to, že přede mnou odhazujete svůj stud. Při své práci si neustále potvrzuji, že opravdu každá žena je krásná a je mou radostí tuto krásu prostřednictvím fotografie předávat. Styl glamour fotek se velmi různí a vycházíme jen od toho, co je Vám sympatické a příjemné. Focení začínáme v oblečení a postupně fotíme ve spodním prádle. Pokud se Vy sama rozhodnete, že chcete nafotit akty, není problém. Zákaznice však nikdy není tlačena do něčeho, co by jí samotné nebylo příjemné. Aktů se nemusí bát žena jakýchkoliv tvarů a velikostí. Pomocí světel zvýrazňuji přednosti a naopak zakrývám nedostatky. Je pro mě typický styl fotografií, kdy není vše vidět, ale naopak pracuje představivost. Velice vítám ve svém ateliéru i starší ženy, které na fotografii dokážou přenést své životní zkušenosti.

Pro glamour fotografii je také důležitá postprodukce – fotky retušuji a používám licencovaný program Photoshop pro dokonalý finální vzhled fotografie. Na glamour focení je vždy přítomna kosmetička, která se postará o dokonalý make-up a účes.

Glamour fotografie je vhodná jako dárek pro partnera, ale také jako dárek pro ženu samou. Nebojte se přijít do mého ateliéru a společně zachytíme Vaši krásu a energii.