Marie Stránská - profesionální fotografka
Bře 21

Jak vybrat svatebního fotografa

Už jste přemýšleli, jak vybrat ideálního svatebního fotografa a naplánovat svatební focení? Pokusíme se vám rozhodování usnadnit.

Když vybíráte fotografa pro svůj významný den, tak se nenechte přesvědčit několika výstavními fotografiemi, které nabízí k nahlédnutí na své webové stránce. Chtějte vidět co nejvíce z jeho portfolia, abyste si byli jistí, že se skutečně jedná o profesionála. Společně pak naplánujte focení ve svatební den a pobavte se o jeho jednotlivých částech. Různé tipy fotografií vyžadují různou přípravu, a proto se zaměřte i na tyto požadavky.

Například hromadné fotografie a skupinky je nejlepší fotit přímo po obřadu, než se hosté rozprchnou. Portréty novomanželů nejvíce vyniknout v tzv. zlaté hodince navečer a také je zajímavé fotit v tzv. modré hodince (cca půl hodiny po západu slunce, s různými světly na pozadí nebo s prskavkami). Na portrétování bude potřeba zhruba hodina času, a proto je dobré vymyslet zábavu pro svatebčany. Může se jednat například o moderovanou degustací vína nebo jinou aktivitu, kterou dopředu vymyslíte.

 

_DSC0674 kopie

 

Pokud chcete zachytit i jiné okamžiky než samotný obřad, pak si fotografa pozvěte na celý den. V tomto případě totiž zachytí události od ranní přípravy po večerní zábavu. Až si budete fotografie prohlížet, snáze se vcítíte do příběhu a atmosféry celého dne.

Také se zamyslete nad místy, kde se budete chtít fotit. Ideální je využít bezprostředního okolí, protože na přejíždění v naprosté většině případů není skoro čas. Ovšem je tu i možnost se na nějakém speciálním místě nechat raději vyfotit v jiný den, ať máte svůj výjimečný den v klidu a bez zbytečného stresu.

Pamatujte ovšem i na to, že i fotograf je jen člověk. Snaží se vyfotit všechno, ale pokud si přejete něco opravdu specifického, rozhodně ho na to upozorněte. Mohlo by se stát, že přijdete o vzpomínky na korálkové srdíčka od dětí, kamaráda hrajícího v kapele nebo údiv svatebčanů při „nečekaném“ vystoupení.

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.