Marie Stránská - profesionální fotografka
Dub 29

Jak se obléct na focení?

Otázka “Co si vezmu na sebe?” může být u profesionálních fotografií ještě více stresující. Což je opakem toho, jak byste se při focení měli cítit! Proto se vám pokusím navrhnout, co si ke kterému typu focení vzít, abyste se mohli rovnou s klidem vrhnout před fotografická světla, ať už vy sami, nebo s vašimi blízkými.

Malé upozornění: dokonalý zevnějšek není vše. Pokud se v něčem nebudete cítit dobře, mohlo by se to ve fotografii projevit, a proto je dobré najít si nějaký zlatý střed, něco krásného, přesto osobitého.

Chystáte-li se na business portrétové focení je vhodný střízlivý, profesionální vzhled. Nemusíte si rovnou brát celý kostýmek nebo oblek. Stačí kalhoty, či sukně a k nim jednobarevná košile, nebo halenka. Vesta může též příjemně podtrhnout váš vzhled. Zvolte nenápadnější doplňky, nevyhýbejte se jim však.

Oproti tomu portrét pro soukromé účely by měl vystihovat vaši osobnost a styl. Proto je více než důležité, abyste se cítili při focení příjemně. Můžete si vzít více druhů oblečení a spolu pak zjistíme, v čem budete nejvíce zářit. Pokud budeme fotit venku, zvažte i teplotní období. Každopádně nic nezkazíte něčím nadčasovým. Různé doplňky pak mohou být třešničkou na dortu.

ObleceniFoceniRodina

Pokud focení čeká celou vaši rodinu, pak vezměte něco barevnějšího a i různé kusy na převlečení. Čím více barev, tím více kombinací a stylů. Minimálně je však dobré pro dospělé vzít jedno bílé a jedno černé oblečení. Hlavně mladším dětem přibalte oblíbené hračky nebo něco, co je vystihuje. Případně můžete využít rekvizity u mého ateliéru.

S rodinným focením souvisí i focení novorozenců. Ve svém ateliéru nabízím dostatek oblečků, rekvizit, čepiček. Pokud tedy máte pocit, že doma nic odpovídajícího nemáte, rozhodně nezoufejte, něco vymyslíme. Jestli budete chtít být na fotkách s miminkem, pak doporučuji přinést černé či bílé oblečení, na fotkách pak kontrast vypadá velmi pěkně.

A na závěr čím dál oblíbenější perlička – glamour fotky. Zde dokáži zachytit vaši krásu opravdu specifickým způsobem. Pokud plánujete dát fotky jako dárek partnerovi, zvolte spodní prádlo, které se mu nejvíce líbí, ale nebojte se vzít i něco, v čem se cítíte skvěle vy! Někdy stačí i vytahané tričko, rozedrané džiny a výsledek je prostě úchvatný. Rozhodně vyzkoušejte i odvážné doplňky. Nebojte se popustit uzdu fantazii.

U profi focení v současnosti je velmi důležitá postprodukce. Takže se nebojte, drobné vady na kráse se v první řadě dají skrýt správným světlem anebo právě v postprodukci.

Necháme vaši krásu zářit!

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.