Marie Stránská - profesionální fotografka
Říj 01
Krásné podzimní focení
V létě jsem měla možnost nafotit spoustu krásných fotek těhotných maminek. Sluníčko, azurová obloha, stín, svěží zeleň. V kombinaci s bílou barvou všechno září a vyniká. Ovšem jak už bylo řečeno, léto je pryč. Než nastane další modré nebe, mnohé z vás budou mít už miminko a to je zase úplně jiné focení. Proto zkuste zvážit podzimní barevné focení! Čeká nás ještě spousta prosvětlených dní a teplota ještě není tak nízko. Společně vymyslíme ty nejefektnější exteriéry i oblečení. Všechno záleží na naší domluvě. Je důležité, abyste se cítila spokojená, na fotkách to rozhodně jde poznat, proto kladu velký důraz na vaši pohodu. Pěkně vždy vypadají fotky u velkých stromů, v padajícím listí či dokonce na lavičce v parku. Můžete se například zadumaně procházet po opuštěných cestách nebo se dívat skrze listy na paprsky slunce. Možností je mnoho a bude záležet jen na vás, jak moc kreativní budeme. Každopádně se nebojte na cokoliv zeptat, všechno se dá vymyslet. Pojďte tedy vyrazit spolu mezi barvy a krásy podzimu! Originální fotky a příjemné vzpomínky vám zůstanou navždy. Pokud přece jen nechcete riskovat focení venku, vždycky můžete zavítat do mého ateliéru. Pokud vás zajímají jakékoliv dotazy, napište mi. Ráda vám je zodpovím.    
Dub 29
Jak se obléct na focení?
Otázka “Co si vezmu na sebe?” může být u profesionálních fotografií ještě více stresující. Což je opakem toho, jak byste se při focení měli cítit! Proto se vám pokusím navrhnout, co si ke kterému typu focení vzít, abyste se mohli rovnou s klidem vrhnout před fotografická světla, ať už vy sami, nebo s vašimi blízkými. Malé upozornění: dokonalý zevnějšek není vše. Pokud se v něčem nebudete cítit dobře, mohlo by se to ve fotografii projevit, a proto je dobré najít si nějaký zlatý střed, něco krásného, přesto osobitého. Chystáte-li se na business portrétové focení je vhodný střízlivý, profesionální vzhled. Nemusíte si rovnou brát celý kostýmek nebo oblek. Stačí kalhoty, či sukně a k nim jednobarevná košile, nebo halenka. Vesta může též příjemně podtrhnout váš vzhled. Zvolte nenápadnější doplňky, nevyhýbejte se jim však. Oproti tomu portrét pro soukromé účely by měl vystihovat vaši osobnost a styl. Proto je více než důležité, abyste se cítili při focení příjemně. Můžete si vzít více druhů oblečení a spolu pak zjistíme, v čem budete nejvíce zářit. Pokud budeme fotit venku, zvažte i teplotní období. Každopádně nic nezkazíte něčím nadčasovým. Různé doplňky pak mohou být třešničkou na dortu. Pokud focení čeká celou vaši rodinu, pak vezměte […]
Bře 21
Jak vybrat svatebního fotografa
Už jste přemýšleli, jak vybrat ideálního svatebního fotografa a naplánovat svatební focení? Pokusíme se vám rozhodování usnadnit. Když vybíráte fotografa pro svůj významný den, tak se nenechte přesvědčit několika výstavními fotografiemi, které nabízí k nahlédnutí na své webové stránce. Chtějte vidět co nejvíce z jeho portfolia, abyste si byli jistí, že se skutečně jedná o profesionála. Společně pak naplánujte focení ve svatební den a pobavte se o jeho jednotlivých částech. Různé tipy fotografií vyžadují různou přípravu, a proto se zaměřte i na tyto požadavky. Například hromadné fotografie a skupinky je nejlepší fotit přímo po obřadu, než se hosté rozprchnou. Portréty novomanželů nejvíce vyniknout v tzv. zlaté hodince navečer a také je zajímavé fotit v tzv. modré hodince (cca půl hodiny po západu slunce, s různými světly na pozadí nebo s prskavkami). Na portrétování bude potřeba zhruba hodina času, a proto je dobré vymyslet zábavu pro svatebčany. Může se jednat například o moderovanou degustací vína nebo jinou aktivitu, kterou dopředu vymyslíte.     Pokud chcete zachytit i jiné okamžiky než samotný obřad, pak si fotografa pozvěte na celý den. V tomto případě totiž zachytí události od ranní přípravy po večerní zábavu. Až si budete fotografie prohlížet, snáze se vcítíte do příběhu a atmosféry celého dne. Také se […]
Svatební den J+H
Svatební den je velkou událostí v životě nevěsty a ženicha a je to také den, na který by jim měly zůstat krásné vzpomínky. Jsem vždy nadšená, když můžu být součástí těchto výjimečných okamžiků a zachytit jejich průběh. Od samotných ranních příprav nevěsty, přes obřad, až po večerní veselí. Zachycuji pocity štěstí, nervozity, očekávání, emoce novomanželů, rodiny i přátel, aby si i po letech, až si budou fotografie prohlížet, mohli připomenout tyto krásné okamžiky. Ať už se berete na úřadě, v kostele, v přírodě či kdekoliv jinde, ráda budu v tento slavnostní den u vás. Vždy se s novomanželi domlouvám, jaké fotografie chtějí zachytit, takže ode mne následně získávají upravené fotografie, které odpovídají jejich představám. Pro více informací o svatebním focení mi neváhejte napsat, ráda zodpovím vaše dotazy.  
Těhotenské focení
Milé maminky, čekáte narození miminka a rády byste si tyto okamžiky uchovaly v paměti? Ráda vám s tím pomohu. Věnuji se focení nastávajících maminek a zajistím vám tak krásné fotografie, na které budete s láskou vzpomínat. Můj ateliér je plně vybaven, aby v něm mohly vzniknout profesionální fotografie, ale v případě zájmu můžeme fotografie pořídit například na vašem oblíbeném místě, v přírodě, apod. V rámci focení vám mohu nabídnout řadu elegantních a pohodlných kousků oblečení, které zdůrazní vaše bříško. Pokud toužíte zachytit vaše nenarozené miminko, neváhejte mě kontaktovat. Ráda zodpovím vaše dotazy a zajistím vám krásné těhotenské fotografie.
Lis 21
Focení miminek
Focení novorozeňat, neboli newborn foto, patří mezi kouzelné okamžiky, díky kterým zachytíme první týdny vašeho drobečka. Můj ateliér je speciálně uzpůsoben právě pro tento typ focení. Vždy je v něm teplo, aby se vaše miminko cítilo příjemně a také u mne najdete řadu originálních oblečků a rekvizit, díky kterým zachytíme přesně takové fotografie, jaké si přejete. Můžete si tak vybrat z nejrůznějších ošatek, oblečků, čepečků, hraček, apod. Na jejich ukázky se podívejte níže. Ideální doba pro nafocení miminka je prvních čtrnáct dní jeho života, protože je v té době nejvíce spavé. V případě, že chcete být na fotkách s miminkem i vy, přineste si černé oblečení. Na fotografiích pak vypadá velmi pěkně tento kontrast s miminkem. Pro něžné, romantické fotografie využijeme i bílé oblečení. Pokud by vás k newborn focení zajímaly jakékoliv otázky, neváhejte mne kontaktovat, ráda je zodpovím.
Říj 21
WOOL OF JOY
Ráda bych se s Vámi podělila o radost, kterou mám ze spolupráce s kamarádkou a sousedkou Lenkou Markovou. Na začátku tohoto léta jsme se potkaly na výletě. Přestože ji téměř každý den potkávám, až náhoda tomu chtěla, že jsem zaslechla, jak vypraví o svém koníčku – pletení pro děti. Zrovna jsem měla plnou hlavu zařizování fotoateliéru a sháněním dekorací pro fotografování novorozeneckých miminek – NEW BORN FOTO. Nebudu to protahovat Lenka si přes prázdniny vybudovala krásný e-shop, kde prodává rekvizity pro fotografování nakoukněte: www.woolofjoy.cz Díky této spolupráci Vám mohu nabídnout velké množství pletených a šitých doplňků pro Vaše miminka. Navíc Vám mohu nabídnout doplňky přímo na míru. Pokud máte rádi konkrétní barvu či styl, určitě mi to při rezervaci termínu dejte vědět. Wool of joy je pro Vás s láskou připraví 😉
Říj 21
NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY – jupí
Nové webové stránky právě spuštěny. Mám velikou radost, doufám že se Vám budou líbit tolik, jako mě. Shodou okolností je to rok a měsíc po té, co jsem si pronajala fotoateliér. Tehdy vznikly zkušební ateliérové snímky s mojí dcerou. Ta si fotografování užila, hlavně šatičky a sukýnky, které mám ve fotoateliéru k dispozici. Děti fotografuji při hře a nejinak to bylo s dcerou. Přestože na fotografiích vypadá jako zkušená modelka, nemusíte mít obavy, řádí stejně jako ostatní děti a možná i o troch víc Když se ohlédnu je neskutečné co se za ten rok všechno událo, fotoateliéru jsem už stihla změnit adresu, vylepšila svoji fototechniku a mimo další jsem začala fotografovat pro deník Mladá fronta Dnes.