Marie Stránská - profesionální fotografka

O MNĚ

Vítám vás na stránkách svého fotoateliéru!ja

Jsem profesionální fotografka a v brněnském fotoateliéru se věnuji převážně novorozenecké (tzv. newborn) a rodinné fotografii. Ráda fotografuji ženy, jejichž jedinečnou krásu a osobnost zachycuji na snímcích (portrét a glamour foto). Prostřednictvím mých fotografiích se snažím zachytit neopakovatelné kouzlo okamžiku a uchovat ho navždy.

Věnuji se však i reportážní fotografii a focení svateb. Spolupracuji s vydavatelstvím MAFRA, moje fotografie můžete vídat například v Mladé frontě DNES, Lidových novinách či v týdeníku 5+2. Mám velké zkušenosti s fotografováním různých společenských a sportovních akcí, spolupracuji například s brněnským výstavištěm či prodejcem ryb Ocean 48. 

V září 2017 jsem byla přijata do mezinárodní organizace Internacional Newborn Photography Association INPA.

Fotografkou jsem se nejdřív vyučila v Polné, poté jsem vystudovala Střední školu uměleckých řemesel v Brně, obor Užitá fotografie, pod vedením profesora Martina Vybírala. Ráda vzpomínám na svůj první fotoaparát Lubitel, s nímž jsem fotografovala na základní škole – místo clonových čísel měl jen sluníčka a mráčky. Poté následoval středoformátový Pentacon six, Flexaret a kinofilmová klasika Nikon FM2. Dnes už tyto fotoaparáty slouží jen jako rekvizity v mém fotoateliéru. Po návratu z mateřské dovolené jsem zjistila, že se svět zbláznil, a že zrníčka stříbra jsou nahrazeny pixely. Digitální fotografie ovládla svět. V současné době pracuji s fototechnikou značky Canon a fotografie zpracovávám v licenčním programu Photoshop.

Mám tři děti, skvělého manžela a naplno se věnuji práci, která byla mým snem již od dětství – fotografování.

Ať už máte zájem o jakýkoliv typ fotografie, nebo teprve zvažujete, jaký styl by byl nejlepší, neváhejte mě kontaktovat. Ráda vám doporučím vhodné řešení, aby výsledné fotografie odpovídaly vaším představám a požadavkům.